دانش پلاس

دانش پلاس مرجع دانلود مقالات، پروژه، پایانامه ،جزوه، پاورپوینت، گزارش کارورزی،در رشته های مختلف

 

 

پاورپوینت برنامه ريزي خطي

تعريف
برنامه ريزي خطي يک فن رياضي است که براي حل مسائل حداقل و حداکثرسازي مقيد که در آنها تابع هدف و محدوديتها به صورت خطي است به کار گرفته مي شود. مقيد بودن و قابليت کاربردي برنامه ريزي خطي بدين علت است که بنگاهها و سازمانهاي ديگر در رسيدن به اهداف حداکثر سازي سود ويا حداقل سازي هزينه ها و ديگر اهدافشان با محدوديتهاي زيادي مواجه مي‌شود
فرضهاي برنامه ريزي خطي
برنامه ريزي خطي مبتني بر اين فرض است که تابع هدف و محدوديتهاي مساله بايد خطي باشند به گونه اي که نمودار آنها به صورت خطي مستقيم باشد. يعني اينکه ما فرض کرده ايم قيمت خريد عوامل توليد و قيمت فروش ثابت است، بازده به مقياس ساده داريم و ترکيب عوامل توليد با توجه به دانش فني ثابت است.ثابت بودن قيمت عوامل توليد و وجود بازده به مقياس ثابت بدين معني است که هزينه متوسط و هزينه نهايي ثابت و برابر است و اگر قيمت عوامل توليد ثابت باشد سود ناشي از هر واحد محصول ثابت است و تابع سودي که بنگاه مي خواهد آن را حداکثر کند خطي است.
ثابت بودن از نظر دانش فني ترکيب عوامل توليد سبب مي شود که خط هم هزينه در بنگاه صاف و هموار نباشد بلکه متشکل از چند خط مستقيم باشد و به دليل اينکه بنگاهها و بسياري از سازمانهاي ديگر اغلب با چندين محدوديت مواجه هستند و تابع هدف و محدوديتهاي آنان در دامنه اي از عمليات به صورت خطي است برنامه ريزي خطي بسيار مفيد و قابل به کارگيري است.
23 اسلاید

 

نظرات   

0 #1 شمیم 1396-04-01 17:21
پاورپوینت برنامه ريزي خطي خیلی خوب بود مخصوصا محتوای کاملش و قالبش .. ک کلی از زحماتمو جبران کرد
نقل قول

اضافه کردن نظر


آخرین مطالب سایت

دانلود اپلیکیشن وب سایت دانش پلاس

سفارشات انجام انواع پروژه های دانشجویی

دریافت مقالات دلخواه شما

از طریق نرم افزار اندروید دانش پلاس

نرم افزار اندروید دانش پلاس

ضمانت پرداخت

سفارشات تلفنی

کاربران گرامی دانش پلاس توجه داشته باشید در صورت نبودن مقاله ی مرتبط با موضوع شما می توانید با شماره تماس و آی دی تلگرام زیر در ارتباط باشید تا در صورت امکان برای شما فراهم کنیم . 

شماره تماس:09384211635

آی دی تلگرام: maleki70@

Scroll to top