دانش پلاس

دانش پلاس مرجع دانلود مقالات، پروژه، پایانامه ،جزوه، پاورپوینت، گزارش کارورزی،در رشته های مختلف

 

 

مقاله درمان اضطراب و استرس

مقدمه
استرس مهمترين عامل ايجاد كننده بيماري هاي كشنده و عليل كننده در جهان است.
در شرايط اضطراب و عصبانيت، تصميم گيري و قضاوت مختل مي شود.
 استرش و اضطراب به عنوان عكس العمل جبراني، عده اي را به پرخوري مي كشاند و يا استرس و افسردگي حاصل از آن، فرد را بي تحرك و گوشه نشين مي كند.
 استرس، بيش از رژيم غذايي در افزايش كلسترول خون موثر است و مصرف سيگار هم غالبا براي رويارويي با استرس و نگراني مورد سوء استفاده واقع مي شود.  استرس در ايجاد زخم هاي معده و اثني عشر، بي خوابي، پرخاشگري، اعتياد و ... سهم بالايي دارد.
  استفاده از روش هاي آرام بخش و خلاق غير دارويي به ويژه مدي تيشن و ريلاكسيشن بهترني و تنها روش موجود و ممكن است (داروهاي پر عارضة آرام بخش چارة اين مشكلات نيستند).
عوامل استرس زا لزوما ناخواسته نيستند، بلكه حالات و شرايط دلخواه و برنامه ريزي شده هم مي توانند استرس زا باشند، مانند: ازدواج
استرس چيست؟
در اصطلاح عام به تنش، فشار يا افسردگي، استرس گفته مي شود. در اصطلاح پزشكي هم استرس به افزايش فشار و تنش در سيستم و ساختار بدن دلالت مي كند؛ همان آمادگي جسمي و ذهني بالايي كه لازمة برخورد با شرايط و موقعيت هاي حاد و بحراني است.


در فيزيولوژي، استرس به صورت واكنش هاي داخلي بدن در برابر آثار فيزيكي نامطلوب – مانند گرما و سرماي شديد، تنگنا و مضيقه، فقر، ضايعه، درد، عفونت و مسموميت شديد و ... تعريف شده است. بدن براي غلبه بر اين شرايط فيزيكي غير طبيعي و كسب تعادل حياتي، تغييرات داخلي شيميايي و هورموني متعددي از خود نشان مي دهد. به اين تغييرات «سندرم سازش كلي»  گفته مي شود. هنگامي كه اين انطباق بحراني درست نمي كند در اصطلاح مي گويند كه بدن «اُفت» كرده است.

نظرات   

0 #1 sara 1396-04-04 04:41
مقاله ی کاملی بود در ارتباط با استرس و مضطرب بودن .. ممنون از فایل های خوبتون
نقل قول

اضافه کردن نظر


آخرین مطالب سایت

دانلود اپلیکیشن وب سایت دانش پلاس

سفارشات انجام انواع پروژه های دانشجویی

دریافت مقالات دلخواه شما

از طریق نرم افزار اندروید دانش پلاس

نرم افزار اندروید دانش پلاس

ضمانت پرداخت

سفارشات تلفنی

کاربران گرامی دانش پلاس توجه داشته باشید در صورت نبودن مقاله ی مرتبط با موضوع شما می توانید با شماره تماس و آی دی تلگرام زیر در ارتباط باشید تا در صورت امکان برای شما فراهم کنیم . 

شماره تماس:09384211635

آی دی تلگرام: maleki70@

Scroll to top